Міжнародне дослідження якості освіти PISA

PISA

(PROGRAMME FOR INTERNATIONAL STUDENT ASSESSMENT)

PISA - програма міжнародного оцінювання учнів. Програму було започатковано в 1997 році Організацією з економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

PISA – програма всесвітнього масштабу. На сьогодні понад 70 країн беруть участь в обстеженні. Програма проводиться кожні три роки, щоб можна було відстежити прогрес у досягненні навчальних результатів.

PISA є єдиним міжнародним обстеженням освіти для оцінки знань і умінь 15-річних підлітків. У програмі передбачається вивчення сформованості учнівських компетентностей, дослідження не зосереджується на програмовому матеріалі.

Метою програми є визначення тенденцій у результатах освітніх програм різних країн; чинників, що впливають на рівень навчальних досягнень учнів у світі.

PISA аналізує сформованість здатності учнів застосовувати знання й уміння в ключових предметних областях, а також аналізувати, міркувати. У програмі передбачається також вивчення мотивів навчання.

У 2018 році Україна братиме участь у паперовому варіанті тестування.

Вашій увазі пропонуються  офіційно оприлюднені на сайті Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) тестові завдання PISA  попередніх років. Зверніть увагу, що на сайті розміщено англомовні завдання. На  сторінці http://pisa.testportal.gov.ua  розміщуються україномовні блоки завдань PISA.

У розділі «Публікації» розміщено видання «PISA:читацька грамотність», що містить резюме найважливіших теоретичних і методологічних положень рамкового документа міжнародного порівняльного дослідження PISA, методичні матеріали для вчителя, а також приклади завдань, які можна використовувати як роздатковий матеріал у освітньому процесі.