Зареєструватись у службі зайнятості з використанням Дії можна за допомогою електронного цифрового підпису

Дата: 27.07.2021 08:54

На порталі Дія доступна функція реєстрації в службі заи?нятості для отримання статусу безробітного та призначення допомоги.

У  Катеринопільській районній філії Черкаського ОЦЗ зазначили, що ця опція актуальна для власників електронного цифрового підпису, який також можна згенерувати в Діі?.

Послідовність кроків

Щоб зареєструватись у службі зайнятості з використанням Дії, необхідно:

- авторизуватись у кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису;

- перевірити коректність особистих даних у профілі користувача, актуалізувати їх за необхідності;

- заповнити заяву, відповідаючи на запитання в анкеті;

- обрати зручний центр зайнятості, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування;

- ввести свій номер соціального рахунку та обрати періодичність отримання виплат;

- якщо немає соціального рахунку, можна пропустити цей етап. Але протягом 10 робочих днів після призначення виплат необхідно відкрити соціальний рахунок та надіслати його реквізити на електронну пошту відповідного центру зайнятості;

- завантажити необхідні документи: паспорт, документ про останній вид зайнятості, документи про освіту тощо;

- перевірити сформовані заяви та підписати їх кваліфікованим електронним підписом.

Статус розгляду заяви можна перевірити у кабінеті громадянина. Результат розгляду заяви відображатиметься у кабінеті, направлятиметься на електронну пошту та надсилатиметься на телефон у вигляді sms.

Допомога по безробіттю нараховуватиметься після ухвалення рішення про надання статусу безробітного на вказаний соціальний рахунок з визначеною періодичністю та з урахуванням наданих службою зайнятості послуг у цей період.

Що ще важливо.

Після отримання статусу безробітного клієнт служби зайнятості під час візитів до кар'єрного радника може використовувати такі цифрові документи:

- ID та закордоннии? паспорт;

- ідентифікаціи?нии? код;

- свідоцтво про народження дитини;

- водіи?ське посвідчення.

Під час кожного відвідування центру заи?нятості зареєстровані безробітні обов'язково мають приносити з собою оригінал трудовоі? книжки.