Всесвітній день боротьби з торгівлі людьми

Дата: 05.08.2021 14:40

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян, стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину.

А також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

До загальнонаціональної інформаційної кампанії ПРАЦЮЙ БЕЗПЕЧНО, починаючи з 30 липня 2021 року, провідний фахівець з профорієнтації Катеринопільської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Олександр Палубінський, провів інформаційні семінари для безробітних. Під час профорієнтаційних заходів було обговорено важливі питання пошуку роботи, безробітні ознайомилися із базовими знаннями про свої права, а також заохочення людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми, обирати легальну зайнятість, сприяти офіційному працевлаштуванню.

Також учасники дізналися про здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, та вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Проведення таких комплексних профорієнтаційних та право- просвітницьких заходів ознайомлює безробітних з основними правами людини, надає можливість знати, куди треба звертатись щодо захисту порушених прав та формує сумлінне виконання законодавства.